با عضویت در خبرنامه مطالب را در ایمیل خود دنبال کنید

راهنمایی درباره مطالعه آزاد تجارت بین الملل

پرسش و پاسخدسته بندی: مشاورهراهنمایی درباره مطالعه آزاد تجارت بین الملل
Mahdi Teymouri Salmasi asked 1 سال ago

سلام و خسته نباشید خدمت دكتر حبیب زاده. 
من الان ترم5 كارشناسی هستم و به رشته تجارت بین‌الملل علاقه مند هستم. با وجود این، قصد دارم بلافاصله بعد از كارشناسی در آزمون وكالت شركت كنم. قصد داشتم كه دوره ارشد و وكالت را همزمان بگذرانم ولی فكر میكنیم این كار از بازدهی در هر دو جبهه می كاهد. میخواهم قبل از اینكه وارد ارشد بشوم مقداری مطالعه آزاد درباره رشته تجارت و ماهیت مسائل آن بكنم(با توجه به ماهیت دورشته ای حقوق تجارت بین‌الملل) تا بتوانم با دست پر و دید عمیق وارد رشته بشوم و موضوع پایان نامه بهتری انتخاب كنم. حال سوال من از شما اینست كه آیا شما این تاخیر در برنامه من را مناسب میدانید؟( با توجه به اینكه بر خلاف بسیار از همسالانم امكان طی همزمان ارشد و كارآموزی را دارم) ثانیا در صورت تایید، چه منابعی را اعم از كتاب (فارسی یا انگلیسی) و منابع الکترونیكی مناسب و معتبر برای كسب به روزترین و كاربردی ترین معلومات عمومی در رشته تجارت بین‌الملل پیشنهاد میكنید؟

دکتر طاهر حبیب زاده عضو سایت replied 1 سال ago

سلام علیکم،
ارزیابی درست از توانمندی برای انجام چند کار به صورت همزمان خود یک کار کارشناسی است. گاهی ما گمان می کنیم می توانیم چند کار آن هم در حوزه های علمی را باهم انجام دهیم اما در عمل دیده می شود که با گذر زمان توان و انرژی اولیه به تحلیل می رود و نتیجه لازم کسب نمی شود.
اگر حضرتعالی ارزیابی دقیقی دارید و می توانید حق هر دو مطلب را ادا و باهم ادامه دهید، همزمان به هر دو اقدام کنید در غیر این صورت خیر.
در مورد منبع،‌ پیشنهاد می کنم کتاب International Trade Law اثر Pro. Indira Carr را بخوانید. این کتاب به زبانی نسبتا ساده و در فصل های نسبتا زیاد تقریبا پایه همه بحث های حقوق تجارت بین الملل را بیان کرده است.
همیشه موفق باشید.